SON DAKİKA

YARALI KURTULAN İŞÇİ DEHŞET GECESİNİ YERİNDE ANLATTI

Bu haber 28 Haziran 2019 - 11:42 'de eklendi ve 125 views kez görüntülendi.

“BURASI DAĞ BAŞI MI?” DEDİ SON SÖZLERİ OLDU

Antalya’nın Kemer ilçesinde 2 kişiye saldırıp birinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Özgür Ş. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, olayda yaralanan belediye işçisi Nihat Gökkılıç, olay yerinde yaşadıklarını anlattı. Öte yandan, olay gecesi bazı vatandaşların çektiği cep telefonu görüntüleri ortaya çıktı.  Görüntülerde 72 yaşındaki maktül Ali Osman Kayan’a kalp masajı yapıldığı görülüyor.

Köpeğim rahatsız etmesin diye gece gezdiriyordum önümü kesti

Beslediği av köpeği Zeus’u insanlar rahatsız olmasın diye gece geç vakit gezdirmeye çıkardığını söyleyen Nihat Gökkılıç, motosikletime binerek Göynük Mahallesi 6. Sokaktaki evinden çıkıp Ünal Aysal Anadolu Lisesi’nin bulunduğu 3077 Sokağa girdiğini, bu sırada köpeğinin de motosikletin yanında koştuğunu belirterek, “Şüpheli Özgür Ş. önümü keserek ‘dur! Necisin, kimsin ne yapıyorsun?’ diye sordu. Ben de ‘Kemer Belediyesi’nde çalışıyorum, Göynük’te oturuyorum’ diye cevap verdiğini söyledi.

Belediye başkanıma küfür etti, yüzüme tekmeyle vurdu

Katil zanlısı Özgür Ş.’ın kendisine hangi partiye mensup olduğunu sorduktan sonra Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na küfür ettiğini anlatan Gökkılıç, daha sonraki gelişmeleri şöyle anlattı:
“Bu benim ağırıma gitti benim ekmek yediğim adama küfür ediyordu. Konuşurken birdenbire benim kafama tekme savurdu, ardından bir de yumruk vurdu, ben  motosikleti bıraktım, bunu yakasından tutup bir iki tane vurdum. Bundan sonra ikimiz boğuşarak 7023 sokağın başındaki Viking 26 sitesinin duvarına dayandık.”

Osman ağabey çıkıp “Burası dağ başı mı?” deyince saldırıya uğradı

“Ben onu o beni sırayla duvara vuruyorduk, o sırada tam karşıdaki Viking 29 sitesinden bir kadın bağırdı. Özgür beni bir an bırakıp o tarafa küfür etti. Bu arada rahmetli Osman ağabey sitenin önüne çıkıp elini kaldırarak Özgür’e  ‘Burası dağ başı mı?” diye çıkıştı. Özgür kadına daha cevap verecekti, Osman ağabey konuşunca ona yöneldi ve çenesine aşağıdan bir yumruk attı. Osman ağabey o anda yere yığıldı. Özgür Osman ağabeye yerdeyken birkaç tekme attı. Sonra yine benim üzerime geldi, Özgür’e ‘Adamı öldürdün şerefsiz’ dedim, ölmezse sinkaf edeyim diye küfür etti. Ben Osman ağabeye yöneldim ayağa kaldırmak istedim gelip benim karnıma tekme attı. O sırada 15 metre uzaktaki evinin balkonundan F. abla bağırınca ona yöneldi, ben kanlar içinde kaçıp 50 metre ilerideki bir arkadaşıma ulaştım ve jandarmayı aramasını sağladım. Bu arada Özgür ve Osman ağabey yalnız kaldı.”

2 jandarma ekibi kısa sürede geldi ve Özgür Ş.’ı kaçamadan yakaladı.

“Ben jandarmayı görünce hemen koşup gittim, bakıyorum Osman ağabey yok, sonra bir baktım  sitenin kapısının yanındaki sulama kanalına yüzüstü düşmüş, sıkışmış sadece ayakları dışarıdaydı. Osman ağabeye ilk müdahale eden jandarmayla bilikte benim. Sol kolundan tutarak güçlükle çıkardık. Oradaki insanlardan bazıları ilk kalp masajı ve suni teneffüsü orada yaptılar ama olmadı. Bu esnada 112 geldi onlar da kalbi çalıştıramadı. Ambulansa koyduklarında elektro şok cihazıyla çalıştırınca sevindik ama Osman ağabey kurtulamadı.”

Osman ağabeye yeterince yardım edemedim. İzleyenler duyarsızdı.

Olay sırasında Ali Osman Kayan’a yeteri kadar yardım etmeye fırsat bulamamaktan dolayı üzgün olduğunu ifade eden Nihat Gökkılıç,”Osman ağabeye yardım edemedim. Ettim, fırsat bulamadım” dedi.

Kendisi Özgür Ş. ile ölümüne boğuşurken çevredeki bazı kişelerin sadece seyredip jandarmayı bile aramadıklarını öne süren Gökkılıç, “Biz burada ölüm kallım halinde birbirimizi yerken sanki biz burada film çeviriyoruz, millet de bizi seyrediyor. O duruma geldik yani” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.