SON DAKİKA

VATANDAŞ VE KURUMLARDAN KAN BAĞIŞI

Bu haber 22 Mart 2020 - 9:45 'de eklendi ve 336 views kez görüntülendi.

Kızılay’ın mobil kan bağışı toplama ekibinin Kemer’de bulunduğu 9-13 Mart tarihleri arasında vatandaşlar ve kamu kurumu çalışanları kan bağışı için adeta yarıştı.

Turizm Otelcilik Lisesi önünde kurulan kan toplama merkezinde Kemer Kaymakamlığı’na bağlı Emniyet Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarıyla Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları bağış tırı önünde zaman zaman kuyruk oluşturdu.

Kemer Emniyet Müdürlüğü personeli, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz ‘ın çağrısı ve öncülüğünde kan bağışında bulunurken, İlçeye yeni atanan Milli Eğitim Müdürü Yusuf  Tekdemir ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ceren Avanos İnce de personeliyle kan bağışına destek verdi. 

Kan bağışı konusudaki hassasiyetini gönüllülük esasına göre tüm uygun personele çağrı yaparak gösteren Kemer İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, düzenli kan vbağışçısı olduğunu belirterek, “Ben vatandaş Deniz Yılmaz olarak çok sıkı bir kan bağışçısıyım. Bu kızılaya 4. bağışım ama talepler üzerine benim kendi yaptığım hesaba göre 18. kan bağışım oldu. Hepimiz kanın üretilemeyen tek ilaç olduğunu biliyoruz. Ailemden de bazı rahatsızlıkları olan yakınlarımdan dolayı sık kana ihtiyaç duyduğumuz için bu bağışın ne kadar önemli olduğunu bizzat yaşayarak biliyorum. O yüzden sağlıklı herkesin kan vermesini umuyor ve temenni ediyorum.” dedi.

Kan bağışı haberi yapmak üzere toplama noktasına giden GazeteKemer muhabirleri de kan verme süreleri dolduğu için bağışta bulundu.

HanımTürk

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.