SON DAKİKA

‘TURİSTİ RAHATSIZ EDEN ESNAF SADECE KEMER’DE KALDI’

Bu haber 20 Şubat 2020 - 10:10 'de eklendi ve 108 views kez görüntülendi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu Kemer Merkez ve Aslanbucak’ta yaşayan yabancı gelinlerle bir araya geldi. Toplantıda bazı cadde esnafının kadın ve erkek turistlere laf atmaları ve rahatsız edici davranışları konusunda şikayet gelince başkan Topaloğlu bu konuda toplantı düzenleneceğini açıkladı.

Kemer Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda,  FİLİZ – Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Yana Balta ve dernek üyeleriyle Kemer’de yaşayan yabancı gelinlerin yakınma, istekleri ve önerileri dile getirildi.

Toplantıda sorunlardan bazıları şöyle dile getirildi:

10 yaş üzeri çocuklar için golf veya kaykay alanı ve bisiklet yolları gerekli. Taş banklar yerine ahşap banklar olmalı, Halk plajları daha büyük olmalı.

Ayışığı plajında şezlong kullanmadan çocuklarımız havlunun üzerinde oynuyor buna izin yok mu? Çünkü bizi her zaman kovalıyorlar.

Necati Topaloğlu, bisiklet yolları için meclisten karar çıkarttıklarını UKOME’nin onayından sonra yapacaklarını söyledi. Halk plajının Kemer’in en büyük sorunu olduğunu belirten Topaloğlu, 2020 sezonunda Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nın önündeki sahilin halk plajı olacağını müjdeledi. 

Yana Balta’nın yakınması gündemi belirledi 

Toplantıda konuşan FİLİZ Başkanı Yana Balta, Liman Caddesi ve Atatürk Caddesi’ndeki esnafın kültürünün iyice düştüğünü belirterek, 20 yıldır Kemer’de görmediği olumsuz davranışların ortaya çıktığından yakındı. Yana Balta, “Yürürken gel kız, mız diye laf atıyorlar. 20 sene boyunca yaşıyorum ben burada böyle bir şey duymadım. O kadar düşük ki, 10-12 sene önce belediye karar alarak esnafın dışarıda durmasını yasakladı. Onların para kazanmak zorunda olduklarını anlıyorum. Ama laf atmalara belediyenin yapabileceği birşeyler var mı? Mesela birşey almak istemiyorsan git buradan diyorlar. Belek’te şu anda böyle birşey yok. Side’de yok, Antalya’da yok artık. Tek Kemer kaldı. Beraber oturalım, beraber düşünelim ama artık ayıp, bana ayıp geliyor. Duyunca ağlamak istiyorum. ” şeklinde konuştu.

Yana Balta’nın yakınmalarına Kemer Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz sahibi Tosun Ülge ve GazeteKemer Kurucusu Murat Kemaneci destek verdi ve belediyenin caydırıcı önlemlerle bu sorunu halledebileceğini savundu. 

Yana Balta’nın yakınmalarına cevap veren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Bu konunun muhataplarını, kaymakam beyi, esnaf derneği başkanını davet edeceğiz. Biz kendimiz özeleştiri yapmadığımız zaman hiç bir yere varamayız. Ben önümüzde bir toplantı yaparak sizleri de davet edeceğim. Bütün yetkililer de burada olacak burada söylediğiniz sıkıntıları orada da tekrar söylerseniz. Bu konu bizim ayıbımız ama bu konunun muhatapları da burada olsun.” dedi. 

Toplantıda, Belediye-Halk Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokollerle yazın çocuklar için bir çok spor branşında kurslar açılacağı, Halk Eğitim Müdürlüğü’nde 12 dalda spor kursları açılacağı ve bu konuda çalışmaların başladığı belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.