SON DAKİKA

SUDANLI SALDIRGAN SERBEST KALDI MAĞDUR OTELCİ İSYAN ETTİ

Bu haber 18 Haziran 2019 - 10:11 'de eklendi ve 151 views kez görüntülendi.

Antalya’nın Kemer ilçesinde bir otel işletmecisi 3 kız çocuğuna saldırarak ikisini ağır yaralayan, ayrıca 5 kadının hakkında taciz suçlamasıyla şikayetçi olduğu Sudanlı Dominic Ngor Angok yargılanmakta olduğu mahkemece serbest bırakılırken yurt dışına çıkış adli kontrol şartı konuldu.

MAHALLEYİ BİRBİRİNE KATMIŞTI

Geçen yıl 1 Eylül tarihinde Kemer Merkez Mahallesi’ndeki bir marketin önünde 6 yaşındaki kız çocuğu Jil P. S.’ye acımasızca vurduğu, olayı duyup engellemek üzere gelen otel işletmecisi İrfan Bozdoğan’ın başına parke taşıyla vurarak ağır yaraladığı, elinde taşla market içindeki diğer kız çocuğunu ve orada bulunanları kovaladıktan sonra uzaklaşarak 150 metre ileride 14 yaşındaki kız çocuğu Ilgın Ç.’ü başlarına parke taşıyla vurarak ağır yaraladığı ve yerlerde tekmeleyerek darp ettiği iddiasıyla yargılanan Dominic Ngor Angok, duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS üzerinden katıldı.

SAYDIRGAN 9 AY SONRA SERBEST KALDI

Kemer 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan 6. duruşmada, saniye saniye güvenlik kameralarına da yansıyan olayla ilgili olarak 22 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istemiyle dava açılan Angok’un avukatı müvekkilinin tutuklulukta geçen süresinin ve hakkında hükmolunacak ceza miktarı dikkate alınarak tutuksuz yargılanmasını istedi. Angog’un başına parke taşıyla vurarak ağır yaraladığı İrfan Bozdoğan’ın avukatı, sanığın tutuklu yargılanmaya devam etmesini talep etti ancak hakim Başar Çetinkaya sanığın “Tutuklulukta geçirdiği süre dikkate alınarak başkaca bir suçtan tutuklu veya hükümlü değilse bi hakkın tahliyesine, yurt dışına çıkmamak adli kontrol şartı konumasına karar verdi

Duruşma, sanık hakkındaki raporun dosyaya sunulmasının beklenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

MAĞDUR OTELCİ: SUDANLI SALDIRGAN SAATLİ BOMBA GİBİ DOLAŞACAK

Öte yandan, Sudanlı saldırganın ağır yaraladığı otel işletmecisi İrfan Bozdoğan, mahkemenin sanığı serbest bırakmasına tepki gösterdi. Dominic Ngor Angok’un şiddete eğilimli bir insan olduğunu söyleyen Bozdoğan, mahkemenin verdiği tahliye kararını doğru bulmadığını ifade ederek “Nerede ne yapılacağı yine başka bir çocuğa, başka bir insana zarar verip vermeyeceğinin garantisi olmadan tekrardan dışarı bırakıldı. Saatli bomba gibi dolaşıyor herhangi bir tane çocuğa, küçük kız çocuğuna başka birine, sinirini bozdu diye ya da yanından geçerken hoşuna gitmediği için saldırabilir. Bir daha tutuklamak istediklerinde nerede adresi belli değil, nerede şey olduğu belli değil. Bu insanın zaten bundan sonra çalışması da sıkıntılı olacak, geliri de yok okula da gitmiyor. Daha fazla saldırıya meyilli şekilde etrafta gezecek bu insan. Serbest bırakılmasını doğru bulmuyorum. İnsanda adalet duygusunu zayıflatan bir durum bu” diye konuştu.

TACİZ İDDİASINDAN BERAAT ETTİRİLMESİ DE YANLIŞ

İrfan Bozdoğan, kendilerinin uğradığı saldırı dışında, aynı mahallede oturan 5 kadının şikayeti üzerine açılan davada da Sudanlı Angok’un delil yetersizliğinden beraat ettirilmesine de karşı çıktı. Aynı mahkemedeki iki ayrı davada benzer kararlar alındığına dikkat çeken Bozdoğan, “O tacizleri bir şeye saymadılar. 5 tane insanın ayrı ayrı taciz edilmesine, önemsemediler. Delil yetersizliğinden tahliye ettiler. 5 tane kadının beyanını yetersiz gördüler. Başka delil aradılar, oysa ki hangi kadın tacize uğramadığı halde, ben tacize uğradım deyip de kendini böyle kamuoyu önünde rencide etmek ister?” diye konuştu.

Dominic Ngor Angok, saldırı olayını gerçekleştirdiği bölgede oturan 5 kadının kendilerini taciz ettiği iddiasıyla şikayetçi olmaları üzerine açılan davanın geçtiğimiz Mart ayında yapılan duruşmasında “Delil yetersizliğinden” beraat etmişti.

irfan bozdoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.