SON DAKİKA

SAKLI KOYDA CAN PAZARI

Bu haber 21 Mart 2020 - 17:00 'de eklendi ve 310 views kez görüntülendi.

Hafta sonu gezisinde 15 metreden düştü

Kemer’e yeni yerleşen ve çevreyi tanımaya çalışan işadamı Çalıştepe Kocaburun’da 15 metre yükseklikten düştü ancak mucizevi bir şekilde kurtuldu.

35 yıl İstanbul’da yaşayan Baykal Erdoğan (41) 6 ay önce daha önce iş için gidip geldiği Kemer’e taşınarak yerleşti. Geçtiğimiz hafta sonu yeğeni Burak Erdoğan’la birlikte bisikletle Ayışığı Koyu’na giderek Club Med yakınlarında balık tutmak isteyen Baykal Erdoğan, balık çıkmayınca Çalıştepe’nin Kocaburun Mevkiine yürüdü. Burunun Kiriş tarafına geçen ikiliden Burak Erdoğan, burada keşfettikleri küçük kumsaldan olta atarken, çevreyi keşfetmek isteyen Baykal Erdoğan, kumsaldan sonrasını görmek için denizden gitmek yerine dağcılık merakı olduğu için yamaca tırmanarak amacına ulaşmak istedi ama gevşek taşların yerinden kopmasıyla yaklaşık 15 metreden sırtüstü düştü. Büyük bir şans eseri kayalık bölüme değil kum çakıl zemine düşen Baykal Erdoğan düşmenin tesiriyle kendinden geçti. Bir süre sonra yüzüne dalgaların vurmasıyla tekrar kendisine gelen Baykal Erdoğan, son anda yeğeni Burak’a bağırarak yardım istedi.

Telefonların çekmediği bir noktada mahsur kalan  Baykal Erdoğan’a ilk yardım elini uzatan, Burak Erdoğan’ın seslendiği balıkçılar oldu. Balıkçılar yaralıyı tekneye almayı başaramayınca Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’ndan yardım istedi.  

Yanlarına 112 acil servis sağlık ekibinden bir kişiyi de alarak yola çıkan Sahil Güvenliğe ait bir Zodiak şişme bot personeli Erdoğan’ı ilk müdahalenin ardından güçlükle bota aldı. Botla Kemer Marinaya getirilen Baykal Erdoğan, ambulansla Kemer Devlet Hastanesi acil servisine götürüldü. Burada tetkikleri yapılan Erdoğan’ın iç kanama geçirdiği tespit edilince hemen Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Düşmenin tesiriyle Aort damarında kanama riski bulunan Erdoğan, iki gün gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edildi. Erdoğan’ın kaburgalarında ve belinde ezilme meydana geldiği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.