SON DAKİKA

Rus turistin ölümünde ambulansı kim geciktirdi?

Bu haber 13 Eylül 2019 - 11:58 'de eklendi ve 81 views kez görüntülendi.

Kemer’de tatil yapmakta olan 70 yaşındaki rus turist, denizde fenalaşarak hayatını kaybetti. Olay yerindeki bazı vatandaşlar ambulansın geç geldiğinden yakınırken, sahile inen yolların sorumsuzca kapatıldığı ileri sürüldü.

Kemer’de tatil yapmak için apart kiralayan Rusya Federasyonu vatandaşı Vladimir Zolotov, eşi Taisia Zolotova ve 2 yaşındaki torunları Katya ile birlikte Kemer sahilinden denize girdi. İddiaya göre rus çift kıyıdan fazla uzaklaşmadan, diz hizasında suyun içindeyken bir ara yüzünü sahile dönen Tasia Zolotova, kısa süre sonra  geri döndüğünde eşini yüzükoyun suda yatarken gördü. Kadının feryatları üzerine etraftan koşan kişiler, kalp krizi geçirdiği sanılan Zolotov’u kıyıya çıkardı. Turistin duran kalbini çalıştırmak için orada bulunan kişiler ve daha sonra gelen 112 acil sağlık ekibinin çabaları sonuç vermedi. Son bir umutla Özel Kemer Yaşam Hastanesi’ne götürülen talihsiz adam kurtarılamadı.

Vladimir Zolotov’un boğulduğu Kemer Belediyesi Halk plajı’nda cankurtaran bulunmazken, rus turistin hayatını kaybettiği olayda ambulansın geç geldiği konusunda yakınan kişiler oldu. Bunun üzerine ambulansın neden geciktiğini araştıran gazetekemer muhabiri, tatsız bir gerçekle yüzleşti. Kemer Belediyesi yanında bulunan ve Sanat Sokağı olarak bilinen yolun girişlerine 3 adet sabit, birer adet açılabilir kilitli duba konulmuş, bunun anahtarları iddiaya göre ambulanslara ve polise verilmiş. Ancak Ambulans, bu noktadan denize girememiş, bir süre uğraştıktan sonra yine dubalanmış  olan Vakıfbank ile L’ancora Beach oteli arasındaki yoldan olay yerine yaklaşmaya çalışmıştı. 

Peki ambulans, belediye yanındaki yoldan neden girememişti?
Çünkü iddiaya göre belediye, açılır dubalara bir de asma kilit vurmuştu da ondan!..

Kemer’de denize giden yolların giderek daraltılması, sonunda sahilin otel ya da belli kişiler tarafından işgal edilebilmesi için yok edilmesi süreçlerinin insan hayatını, mal ve can güvenliğini hiçe saydığının kanıtlarından biri olarak hafızalara kazındı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.