SON DAKİKA

MAAŞ EYLEMCİSİ KADINA HAKARETTEN YARGILANIYOR

Bu haber 22 Mart 2020 - 10:01 'de eklendi ve 461 views kez görüntülendi.

Kamuoyunun, Kiriş’teki Royal Towers otelinde işten çıkarıldıktan sonra maaş alacağını tahsil edemediği gerekçesiyle boğazına şişe kırığını dayayıp otel önünde yaptığı eylemden ve sonrasındaki üzücü olaylardan hatırladığı Hatice Durmaz’ın;  bu olaydan bir hafta önce otelin mutfak bölümünde yaptığı benzer eylem sırasında  patronu Ahmet Öncelik tarafından hakarete uğradığı iddiasıyla açılan dava ikinci kez karara yaklaşıyor.  İlk yargılamada Öncelik’e verilen 2 ay 27 gün hapis cezası kararı Antalya Bölge Adliye Mahkemesi tarafından usulden bozulmuştu. 

MAAŞ EYLEMİNDE KÜFÜR İDDİASI

7 Ağustos 2017’de meydana gelen olayda işten çıkarıldığını ancak 4 bin TL’nin üzerinde maaş alacağının verilmediğini gerekçe göstererek otelin mutfak kısmında boğazına bıçak dayamış,  polisler kendisini ikna etmeye çalışırken iddiaya göre olay yerine gelen Ahmet Öncelik, polisler tarafından sakinleştirmesi için kadınla görüştürüldüğünde   “O.., bu yaptığın şovdur. A.K. tohumu kendini keseceksen kes tohumuna para mı verdik”  şeklinde hakaretler içeren sözler sarfedince uzaklaştırılmış, daha sonra polislerin ikna çabaları sonunda bir miktar alacağının ödenmesi üzerine eylemine son vermiş ve durum biri komiser yardımcısı 6 polis memuru, otel işletmecisi Ahmet Öncelik, gece müdürü Melih İnal ve eylemci Hatice Durmaz tarafından imzalanan bir tutanakla belgelenmişti. 

İKİNCİ EYLEMDEN SONRA HAYATI MAHVOLDU

Durmaz, bu olaydan bir hafta sonra alacağının kalanı ve kızının maaşının bankaya yatırılacağı sözü verilmesine rağmen ödenmediği gerekçesiyle bu kez de otel önünde boynuna kırık şişe parçası dayayarak eylem yapmış, alacağının bir kısmını daha tahsil edebildiği bu olaydan sonra bir yıl boyunca hastanelerde tedavi görmüş, işsiz kalmış ve adresi sürekli değiştiği için hakaret soruşturmasıyla ilgili ifadesi ancak bir yıl sonra Sakarya’ ilindeki bir polis karakolunda talimatla alınabilmişti.  Hatice Durmaz, ifadesinde Ahmet Öncelik’ten ve olay sırasında kendisini darp ettiği iddiasıyla gece müdürü Melih İnal’dan davacı olduktan sonra hakaret iddiasıyla Öncelik’e kamu davası açılmış ve Kemer 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Ahmet Öncelik’e 2 ay 27 gün hapis cezasına çarptırmıştı.

İSTİNAF USULDEN BOZDU

Öncelik’in avukatı tarafından İstinaf başvurusu yapılanca kararı inceleyen Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi, yargılama aşamasında müşteki  Hatice Durmaz ve tanıklar dinlenilmeden hüküm kurulmasını Ceza Muhakemesi Kanunu’na aykırı bulunca yeniden yargılama başladı.

EYLEMCİ KADIN KEMANECİ VE TÜRK’Ü YANINDA İSTEDİ

Yargılama sürecinde ulaşılamayan, dava hakkında bilgisi olmayan ve bir tesadüf eseri davadan haberdar olan Hatice Durmaz, GazeteKemer’den Hanım Türk ve Murat Kemaneci’yi telefonla arayarak duruşmalara katılmak istediğini ancak  hala yaşadığı olayların şokunu yaşadığını, kendini güvende hissetmediğini belirterek  Kemer’de bulunduğu süre içinde yanında bulunmalarını rica etti.

DURMAZ ŞİKAYETÇİ OLDU

GazeteKemer ekibinin refakatinde adliyeye giderek duruşmaya katılan Hatice Durmaz, olayı anlatarak Ahmet Öncelik hakkında şikayetçi olduğunu tekrarladı. 22 Ocak 2020 tarihinde yapılan duruşma, bazı tanıkların ve sanık Ahmet Öncelik’in duruşmada hazır edilmeleri için 6 mart 2020 tarihine ertelendi.

TANIK POLİSLERİN HAZIRLIKTA İFADESİ ALINMAMIŞ

6 Mart tarihindeki duruşmada, olay tarihindeki resmi tutanakta imzası bulunan polis memurlarından N.Ö ve H.Y.  tanık sıfatıyla ifade verdi. N.Ö. ifadesinde olayı anlattı ancak Öncelik’in hakaret edip etmediğini hatırlayamadığını söyledi. Tutanak okunduğunda ise “Tutanaktaki imza bana aittir ancak tutanağı hatırlamıyorum” diyerek hakaretleri de duymadığını söyledi ve “Ben o sırada başka yerde olmuş olabilirim” diye konuştu.

Tanık polis memuru H.Y. da olayın üzerinden 3 yıl geçtiği için ayrıntılı hatırlayamadığını ancak olay tutanağında ayrıntılı biçimde belirtildiğini, sanığın da orada yazılı hakaretleri ettiğini söyledi. Olay tutanağında imzası bulunan polislerin hazırlık soruşturması sırasında ifadelerinin alınmaması sebebiyle karşılaştırılamadı. 

SANIK AVUKATI: HAKSIZ TAHRİK HÜKÜMLERİ UYGULANSIN

Sanık Ahmet Öncelik’in avukatı ise Hatice Durmaz’ın defalarca otele gelip olay çıkardığını bu yüzden sanık hakkında haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını talep etti.

Duruşma, inlenilmeyen tanıkların hazır bulunması için ileri bir tarihe ertelendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.