SON DAKİKA

KEMER’DE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Bu haber 19 Ekim 2019 - 22:41 'de eklendi ve 225 views kez görüntülendi.

Bu yıl dördüncüsü kutlanan Muhtarlar Günü sebebiyle Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtı önünde tören gerçekleştirildi. Törene Kemer’de görev yapan 12 Mahalle muhtarı ile Kemer Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ramazan Ergel, Meclis Üyesi Hakan Tuncer, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, MHP Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Kara, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Kaya, Kemer Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Çiftçi ve vatandaşlar katıldı.

Ulupınar Muhtarı Habib Altınkaya, Tekirova Muhtarı Mustafa Barış, Beycik Muhtarı Arif Namdar, Çamyuva Muhtarı Rıdvan Vicir, Kemer Merkez Mahalle Muhtarı Yusuf Salova, Yenimahalle Muhtarı Münevver Erkal, Aslanbucak Muhtarı İsmail Uğur, Kuzdere Muhtarı Serkan Günay, Kiriş Muhtarı Faiz Çetin, Göynük Muhtarı Ramazan Pelit, Beldibi Muhtarı Bayram Ali Talih’in hazır bulunduğu törende, Kemer Muhtarları adına hazırlanan çelengi Atatürk Anıtına Çamyuva Muhtarı Rıdvan Vicir ile Beldibi Muhtarı Bayram Ali Talih birlikte sundu. Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından, muhtarlar adına Kemer’in tek kadın muhtarı olan  Yenimahalle Muhtarı Münevver Erkal bir konuşma yaptı. Muhtarlık kurumunun, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini temsil ettiğini belirten Münevver Erkal, ”Demokratik değerlerin gün geçtikçe gelişerek anlam kazandığı günümüzde, kentine sahip çıkma bilinci, çözümde ortaklık ve birliktelik anlayışının en gerçek ve en uygun uygulaması olan mahalle muhtarlıkları, her geçen gün kentsel hizmet sunumunda daha etkin ve başarılı hale gelmektedir. 

Seçilerek göreve gelen muhtarlarımızın, köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmeye devam edecektir. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Muhtarlar Demokrasinin temel taşıdır. Tüm muhtar arkadaşlarımın Muhtarlar Gününü kutluyor sağlık ve mutluluklar diliyorum.” dedi. 

Konuşmanın ardından Muhtarlar ve törene katılan bazı siyasiler Atatürk önünde fotoğraf çektirdi.

Çelenk töreninden sonra, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç muhtarlarla öğle yemeğinden buluştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.