SON DAKİKA

KEMER SANAT PLATFORMU’NUN 51. BULUŞMASINDA ŞUKÛFE NİHAL ANILDI

Bu haber 22 Mart 2020 - 9:30 'de eklendi ve 319 views kez görüntülendi.

Kemer Sanat Platformunun 51. buluşmasında; şair, edebiyatçı ve öğretmen Şükûfe Nihal Başar  (1896-1973) için anma gecesi düzenledi.

Erendiz Garden Hotel’de düzenlenen anma programı, Işık Yücel’in sunumu ile başladı. Yücel 1919-1960 yılları arasında şiir, öykü ve romanlar yazmış edebiyatçı Şükûfe Nihal Başar’ın hayatının önemmli satır başlarını konuklara sundu.

Gecede; Deniz Doğan, Şahin Gümrü, Hayati İbrahimoğlu, Rauf Yücel, Sevil Önen, Ümran Yıldırım, Kaya Soysal, Gülizar Yiğiter, Osman Nuri Yıldırım, Zehra Poyraz, Barış Yıldırım, Birsel Gümrü, Mustafa Kemal Teke, Hüseyin Poyraz ve Saliha Teke, Şair ve öğretmen Şükûfe Nihal’in yazdığı şiirlerle, O’na yazılmış şiirleri seslendirdi. 

Programda, Şükûfe Nihal Başar’ın sanatı kadar özel yaşamından kesitler de sunuldu. Bunlar arasında en ilginci şüphesiz, şair Nazım Hikmet’le arasındaki tartışmalı ilişkiydi. Nazım Hikmet’in gönderdiği bir pusula ile başlayan ilişkinin mısralara dökülen yansıması, anma gecesinin en ilgi çekici dakikalarını yaşattı.

Etkinliği, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve eşi Fikriye Topaloğlu da bizledi. Başkan Necati Topaloğlu gecenin sunuculuğunu yapan Işık Yücel’e bir buket çiçek takdim etti. 

Platform üyeleri Nesrin Bilal, Erhan Kocamanoğlu, Mehmet Çapraz ve Hayati İbrahimoğlu da programı izleyen konuklara müzik ziyafeti sundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.