SON DAKİKA

KAYIP YÜRÜYÜŞÇÜLERDEN SEVİNDİRİCİ HABER GELDİ

Bu haber 21 Mart 2020 - 16:10 'de eklendi ve 330 views kez görüntülendi.

Likya Yolu’ndan Olimpos’a giderken kaybolmuşlardı

LİKYA YOLUNDA KAYBOLAN GENÇLER BULUNDU

Antalya’da Likya Yolu yürüyüşüne çıkan ve 5 gün kendilerinden haber alınamayan Hasan Atılgan ve Kazakistan uyruklu arkadaşı Alan Shayanov 6. günde sağ salim bulundu. 3 gündür tüm aramalara rağmen ulaşılamayan gençlerin müthiş bir macera yaşadıkları ve Göynük Kanyonu’ndan Kemer’in Beldibi Mahallesi’ne inerek evlerine döndükleri öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Hasan Atılgan ve Alan Shayanov 13 Mart Cuma günü Atılgan’ın Konyaaltı Mahallesi’ndeki evinden Likya  Yolu’nu izleyerek Olimpos’a gitmek üzere ayrıldı. En son 15 Mart Pazar günü babası Aziz Atılgan’a mesaj atan Hasan Atılgan ve arkadaşından  haber alınamadı. Baba Aziz Atılgan’ın durumu jandarmaya bildirmesi üzerine Jandarma Arama Kurtarma timi Konyaaltı Mahallesi’ne bağlı Hisarçandır bölgesinde ve Likya Yolu Güzergahında arama çalışmalarına başladı.

Kaybolan gençler ise geri dönüş yolunu bulmak için çabalarken, Kazakistan uyruklu Alan Shayanov yorgun düştü. Arkadaşını bırakıp yardım bulmak için yola çıkan Hasan Atılgan, yine yolunu kaybedip iki gün dolaştıktan sonra arazide çalışma yapan Devlet Su İşleri (DSİ) çalışanlarına rastladı. DSİ çalışanlarıyla birlikte Beldibi’ne inen ve Jandarma Karakolu’na ulaşan Hasan Atılgan, arkadaşı Alan’ın yerini tarif etti ve bu genç de jandarma tarafından kurtarıldı. 

Oğlunun kaybolduğunu sosyal medya hesabından paylaşan baba Aziz Atılgan, 6 gün kaybolduktan sonra tekrar kavuştuğu oğluyla birlikte fotoğrafını paylaşıp “Allah’ıma çok şükür oğlum bulundu”  söyleyerek yayınladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.