SON DAKİKA

KAYIP PARKİNSON HASTASI 29. GÜNDE ÖLÜ BULUNDU

Bu haber 04 Eylül 2019 - 13:26 'de eklendi ve 107 views kez görüntülendi.

SAĞLIK OCAĞINA ULAŞAMADAN HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık ocağına gidip ilaç yazdırmak üzere evinden ayrılan ve yapılan aramalara rağmen bulunamayan 64 yaşındaki Parkinson hastası Abdülkadir Kızılgül, kayboluşunun 29. gününde ölü bulundu. Talihsiz adamın, sağlık ocağına giderken kestirme olsun diye yoldan ayrıldığı ve düşerek hayatını kaybettiği sanılıyor. Cesedin bulunduğu noktanın çok yakınlarında bulunan evlerde oturanların Abdülkadir Kızılgül’ü görmemeleri, kokusunu duymamaları şaşkınlık yarattı.
8 Ağustos günü öğle saatlerinde Aslanbucak Mahallesi’ndeki evinden, parkinson hastalığı için sürekli kullandığı ilaçları yazdırmak için sağlık ocağına gitmek üzere ayrılan Abdülkadir Kızılgül, iddiaya göre kaybolduğu gün bir akaryakıt istasyonundaki çalışanlara sağlık ocağı’nın yolunu sormuş, istasyon çalışanları pompaların önündeki araçlara yakıt verdikten sonra adama yardım etmek için baktıklarında Kızılgül’ü görememişlerdi.
Kemer Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çevrede yaptıkları araştırma ilk günlerde sonuç vermeyince AFAD’tan yardım istenmiş, yerel gönüllü kılavuzlar eşliğinde AFAD ekipleri, Kemer Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü destiğiyle yapılan aramalar da sonuçsuz kalmıştı.
Kayboluşunun 14. gününde, 3 çocuk babası Abdülkadir Kızılgül’ü aramak üzere Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi’ne bağlı iz takip köpeği “Kuşka” ve kadavra arama köpeği “Melo” Kemer’e getirilmiş, evindeki özel eşyalarına aile fertleri de dokunduğu için umut, adamın takma dişlerine bağlanmıştı. Kızılgül’ün son görüldüğü noktalardan başlayarak iz köpeğiyle yapılan aramalar da bir sonuca varamamıştı.
Edinilen bilgiye göre Kemer Emniyet Müdürlüğü ekipleri Abdülkadir Kızılgül’ün kaybolduğu günden itibaren çevrede bulunan güvenlik kameralarındaki kayıtları incelemeye devam etti. Çalışmalar sonunda Kızılgül’ün Yeni Mahalle Hakkı Saygan-Hacı Hafize Saygan İlkokulu yakınlarına gelmiş olabileceği ortaya çıkınca, bölgeye yönlendirilen polis ekibi, talihsiz adamın cesedini, ilkokulun yanında daha önce dere çakılı depolanan alandaki kuytu bir köşede buldu.
Yanında çantası, kimliği ve ilaç kutuları bulunan Abdülkadir Kızılgül’ün sağlık ocağına daha çabuk gidebilmek için yoldan çıkarak kestirme olduğu düşüncesiyle ölü bulunduğu alana girdiği, burada kum-çakıl malzemenin bulunduğu bir noktadan 1,5 metre yükseğe tırmanmak isterken ayağı kayarak düşmüş olabileceği sanılıyor.
Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Filiz Sarkaya Kızılgül’ün cesedinin bulunduğu yerde inceleme yaparken, Olay Yeri İnceleme ekibi de alanda delil toplama ve görüntüleme çalışmaları gerçekleştirdi. Kemer Devlet Hastanesi morguna kaldırılan ceset, kesin ölüm sebebinin tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu Antalya Grup Başkanlığı’na gönderildi.
Ceset Kemer Devlet Hastanesi morguna getirildiğinde oayı haber alıp gelen eşi Fatma Kızılgül, Kızı Ayşe Kızılgül ve oğlu Mahmut Kızılgül gözyaşlarına boğuldu. Israrla eşinin cesedini görmek isteyen Fatma Kızılgül, daha sonra fenalık geçirerek Acil servis’te tedavi altına alındı. Fatma Kızılgül, “1 aydır oradaymış nasıl görmedik, oradan kimse geçmemiş mi? Kimse görmemiş mi?” diye gözyaşı döktü. Fatma Kızılgül, kızının rüyasında babasının bir yerden düştüğünü antlattığını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.