SON DAKİKA

KASİYERE SİLAHI DOĞRULTTU VE NAYLON POŞETİ YÜZÜNE FIRLATTI

Bu haber 02 Ocak 2020 - 15:00 'de eklendi ve 225 views kez görüntülendi.

Kasiyer kıza poşeti fırlattı ve “5’e kadar sayacağım” dedi.

Antalya’nın Kemer ilçesindeki zincir süpermarket mağazasında silahlı soygun girişimi yaşandı.  Mağaza çalışanlarının soğukkanlılığı ile başarısız olan soygun girişimi, güvenlik kamerasına da saniye saniye yansıdı.

Edinilen bilgiye göre Kemer’in Göynük Mahallesi D-400 Karayolu üzerindeki mağazanın kapanış saatine dakikalar kala içeriye giren başı bereli, yüzü kaşkolla örtülü 20 yaşlarında olduğu tahmin edilen şüpheli, aniden silahını çekip kasiyer kıza doğrultarak  elindeki poşeti fırlattı ve “Çabuk paraları doldur” dedi. Soyguncuyu görünce kasayı aniden kapatan kasiyer, silahın karşısında olmasına rağmen “Kasayı kapattım” diyerek soğukkanlı şekilde beklerken, şüpheli diğer mağaza çalışanlarına da silah doğrultarak, “Çabuk olun, 5’e kadar sayacağım, sonra sıkacağım” diye bağırdı. Mağaza çalışanlarının istediğini yapmaması üzerine bir eliyle silahını doğrultup diğer elinin parmaklarıyla göstererek saymaya başlayan şüpheli, kasalardan birindeki iç hat çalınca duraksadı. Orada bulunan bir çalışanın telefonu açarak karşısındaki kişiye, iddiaya göde “Sıkıntılı bir durum var” demesi üzerine şüpheli, koşarak mağazayı terketti.

Şüpheli para alamadan mağazayı terkettikten sonra, olay yerine çok sayıda jandarma ekibi gelerek araştırmaya başladı. Mağazanın güvenlik kameraları ve kaçmış olduğu güzergah üzerinde bulunan resmi ve özel kuruluşların güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen jandarma ekipleri, mahalleyi karış karış aramaya başladı.

Olayla ilgili güvenlik kamerası görüntülerinde, mağazanın kapanma hazırlıklarını yapan personelin dışarıdaki ürünleri mağaza içine altıkları sırada şüphelinin girişi, özellikle donmuş gıda reyonunda oyalanıırken ürünleri dikkatle inceleyişi yer alıyor. Soyguncunun silahını çekerek kasaya yaklaşma görüntülerinde ise o sırada kasayı kapatmaya hazırlanan kasiyer kızın, elindekini içine atarak kasanın kapağını aniden kapatması dikkat çekiyor. Görüntüler, silahını kasiyer kıza ve diğer çalışanlara doğrultan şüphelinin eliyle işaret ederek saymaya başlaması ve çalan telefona bir erkek çalışanın cevap vermesinden sonra mağazayı hızla terketmesiyle sona eriyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.