SON DAKİKA

KADIN MUHTAR SORUNLU BİNAYI BOŞALTTI

Bu haber 26 Haziran 2019 - 11:34 'de eklendi ve 121 views kez görüntülendi.

ÇİÇEKLERİNİ, TABELASINI, MAZBATASINI VE ATATÜRK’ÜNÜ ALIP GİTTİ

Antalya’nın Kemer ilçesinde kullandığı muhtarlık binasının yarısına taşımacılık kooperatifi getirilmesine karşı çıkan ve binanın kilidi kırılıp anahtar değiştirilmesine gözyaşları içinde tepki gösterip şikayetçi olan kadın muhtar Münevver Erkal, baskılara dayanamayıp binayı boşalttı.

Kendisine hiçbir resmi yazı gönderilmeden, tebligat yapılmadan yıllardır muhtarlık olarak kullanılan binanın yarısını bir tur kooperatifine tahsis edilmesine karşı çıkan Münevver Erkal, Belediye görevlilerinin bira içine duvar örerek ikiye bölme girişimine itiraz etti. Polise ve Fen İşleri yetkililerine “Elinizde belge var mı karar var mı?” diye soran Erkal, sonunda baskıya dayanamayıp binayı boşaltacağını söyledi.

Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe ile görüştüğünü ve kaymakamın kendisine “Görev yapabileceğin bir yer varsa çık” dediğini anlatan Münevver Erkal, belediyenin duvar örmesinin boşuna masraf olacağını belirterek “belediyeyi boşuna masrafa sokmalarının gereği olmadığını söylüyorum.  Ben zaten çıkacağımı beyan ettim. Belediyeye evrağımı verdim. Gelen sorumluya bunları söyledim ama emir aldığını duvarı çekmeden gitmeyeceğini söyledi.” diye konuştu.
Uygulamanın dayanaksız ve kanunsuz olduğunu öne süren Erkal, “Şu an da verilmiş meclis kararı veya resmi bir karar hiçbir şey yok. Kaldı ki benim evraklarım var orada onlara cevap verilmesi lazım ama hiçbir konuda hiçbir şey yok. Ben cevaplarını bekliyorum gelsinler ellerinde kağıtlarıyla tamam herşeye varım. Ama ellerinde bir tebligat yok bir kağıt yok. Burası muz Cumhuriyeti değil ki, Türkiye Cumhuriyeti, kanunlarla yönetiliyor. Kanunlarla yönetilen yere kanunsuzluk yapılıyor.” dedi.

Kemer Belediyesi’nin hemen gönderdiği kamyonete eşyalarının yerleştirilmesine yardım eden Münevver Erkal, önce çiçeklerini dışarıya çıkarttı, sonra duvardaki Atatürk fotoğrafını, mazbatasını ve resmi müdür beratını kucaklayıp kamyonete götürdü. Erkal, eşyaların kamyonete yerleştirilmesinden sonra kapının yanındaki tabelası da sökerek binayı terketti. Münevver Erkal, eşyaları şimdilik evine götüreceğini ve bir yer bulana kadar gerekirse çadır kuracağını veya evinin altındaki restorandaki bir masayı kullanarak hizmete devam edeceğini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.