SON DAKİKA

GÖYNÜK’DEKİ FACİADA KADINA ŞİDDET ES GEÇİLDİ

Bu haber 28 Ekim 2019 - 21:32 'de eklendi ve 256 views kez görüntülendi.

Poyraz Ç, ayrıldığı ancak birlikte yaşamaya devam ettiği eşi Oya A.’a  günlerdir eziyet ediyordu. Elindeki Av bıçağını kadının elinde, yüzünde gezdiriyor, bazen batırıyordu. Eski eşi, 3 küçük çocuk ve kendi annesiyle birlikte yaşadığı evi Oya’ya dar etmişti. 

Eski eşinin telefonunu karıştırıyor, ardı arkası gelmeyen sorular soruyordu. Telefonda bazı mesajların silindiğini ileri sürüyor ve kadını, bir ilişkisi olduğunu itiraf etmesi yolunda zorluyordu.

Kadın “Yapmadım, kimseyle birlikte olmadım” diyor ancak Poyraz’ı durduramıyordu. Yatırıp üzerine oturduğu kadını dişini kıracak kadar yumrukluyor, bıçağı dürtüyor,  işkence ediyordu.

Günlerdir uyumamıştı. Uyumamak için kristal tabir edilen uyuşturucu aldığını söylüyordu. 

11 Ekim sabaha karşı Oya’yı ölümle tehdit ederek “Bana bir isim verirsen senin hayatını bağışlayacağım. Yoksa öleceksin.” diye bıçağı gırtlağına dayamıştı kadının. Oya, bir isim verirse kurtulacağını düşünerek tanıdığı bir aile dostlarının ismini söyledi. Bunu söyleyince eli bıçaklı eski kocasının üzerinden kalkıp uzaklaşacağını, kendisini rahat bırakacağını sandı. Ama yanıldı.

İşkence asıl şimdi başlıyordu.

Adam, bıçağı bırakmadı, telefonu açıp kayıt düğmesine basmadan önce karısına, nasıl bir senaryoyu seslendireceğini anlattı. Buna göre Oya, ismini verdiği aile dostunun kendisinin önünü kestiğini, zorla yaklaştığını ve ilişkiye girdiğini söyleyecek, bunlar telefona kayıt edilecekti. Zavallı kadın herhalde bunu yaparsa Poyraz’ın dikkatinin ismini verdiği kişiye döneceğini, kendisinin de canını kurtaracağını düşünmüştü.  Poyraz’ın söylediğini yaptı. 

Kurtulacağını sanıyordu ama genç adam, elindeki bıçakla kadının boğazını kesiverdi. Kadını öldürmük üzereyken, gürültüyü duyan kayınvalidesi Muradiye V. içeriye girerek oğlunu üzerinden çekecek, hayatını kurtaracaktı. Sürünerek evden kaçarak komşuya sığınan Oya A., büyük miktanda kan kaybedecek, “Ben birşey yapmadım, öldüreceğim dedi Gökhan ebinin ismini verdim” diye gözyaşı dökecek, sonra öleceğini sanıp Kelime-i şahadet getirmeye başlayacaktı.

Oya A., komşuları  ve kayınvalidesi Muradiye V.’ın çağırdığı ambulansı beklerken, Poyraz da Oya’nın ismini verdiği Gökhan K.’i arayarak işyerinde biriyle tartıştığını söyleyerek, arabulucu olmasını talep ediyordu. Gökhan K. Hazırlanırken evlerinin kapısı çalmış, kapıyı açar açmaz üzerine atılan Poyraz Ç. elindeki bıçağı saplamaya başlamıştı. Gökhan K., eşi Aslı K. ile birlikte saldırganı dışarıya çıkardıktan sonra kan baybından fenalaşmıştı. Oya A. Ölmedi, kendisini öldümeye kalkışan eski eşinden davacı oldu, ailesiyle birlikte İstanbul’a gitti.

Gökhan ve Aslı K çifti, Poyraz Ç.’ın saldırısının kendi kaçamağını eşi Oya’ya sızdırdıklarını sandığı için gerçekleştiğini sanıyorlardı.  Hatta ilk anda karşılaştıkları kişilere, “Oya’ya biz birşey anlatmadık, Poyraz yanılıyor” demişlerdi.

Gökhan K., asıl darbeyi hastanedeyken arayan, Poyraz Ç.’ın annesi Muradiye V. ile görüşünce yaşadı. sonra aldı. Çünkü Muradiye hanım, Poyraz’ın saldırısına sebep olarak Oya’nın ölüm tehdidi altında sarfettiği sözler olduğunu anlatıyordu.

Bir yoruma göre  eğer Oya A. ve Gökhan K. aldıkları yaralarla ölseydi Poyraz Ç, “Namus cinayeti” savunması yapacaktı. Tutuklandıktan sonra cezaevine götürülürken bile bu savunmaya uygun sözler sarfediyordu. “Birlikte yaşadığı eski eşinin kendisini aldattığını öğrenince kendini kaybeden, ancak aldığı uyuşturucunun da etkisiyle ne yaptığını bilemeyen koca”..

Oya A. ve Gökhan K. ölmedi. Yaşadıkları travmanın izleri yıllarca onlarla birlikte olacak.

Eski eşini ve aile dostlarını öldürmeye kalkışan eski eşinin geçmişte uyuşturucudan hapis yattığını devamlı esrar içerken son günlerde “Met…” kullandığı, bunu da uyumamak için aldığını iddia ettiği söyleniyor.

Diğer yaralı Gökhan K. da hastaneden çıktıktan sonra ifade verip hem kendisini yaralayan Poyraz Ç.’dan, hem de kendisinin ismini vererek hedef gösteren Oya A.’dan şikayetçi oldu.

Bu konuda daha çok yazıp çizilecek, o yüzden fazla uzatmak istemiyorum.

Şimdi gelelim sadede.

1- Bu olay tam olarak kadına şiddeti de geçmiş, katına işkence, zulüm haline gelmiştir. Ama nedense Oya A.’a kimse sahip çıkmamıştır. Neden? Çünkü o “Ayrıldığı”, “Eski” eşini aldatmış olabilir!!..Nereden biliyorsunuz? Uyuşturucu bağımlısı ruh hastası bir adam bunu söyledi, bazı internet sitelerinde böyle yazıldı diye değil mi?  Utanmalısınız..

2- Duyduğumuz kadarıyla Gökhan K.’nın yaralandığı olayda  ifadesine başvurulan eşi Aslıhan K’e haneye tecavüz edip dehşet saçan eli bıçaklı saldırgan’dan şikayetçi olup olmadığı sorulmamıştır? Neden?

3- 3-4 gündür gelini Oya A.’a 3 çocuğunun bulunduğu evde gece gündüz işkence edilirken, anne Muradiye V. neden güvenlik güçlerine haber vermemiştir?

4- Olayla ilgili bir sahneyi bile haberi izlemeyen gazeteciye iki aileyi de lekeleyen bir başlık atılabilecek şekildeki bilgiyi hangi kurum vermiştir? Yanlarına gelen veya çağırdıkları gazeteciye 5 N 1 K’dan ikisini yanlış yazması özellikle mi önerilmiştir?

Ve tekrar tekrar söylüyorum.

Bu olay aile kurumuna karşı işlenmiş bir suç, kadına karşı ölümcül bir şiddettir.

Nerete ota boka celallenen kadın örgütleri?

Bu konu daha çok konuşulacak. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.