SON DAKİKA

ARAÇ MOTORUNA GİREN KEDİ YAVRUSU KURTARILDI

Bu haber 01 Eylül 2019 - 1:15 'de eklendi ve 98 views kez görüntülendi.

Otomobil motoruna girerek 40 kilometre seyahat eden yavru kedi, 2 saatlik uğraş sonucunda sağ salim kurtarıldı. Ne kadar süre aracın motorunda kaldığı belirlenemeyen kedi, hayvansever vatandaşların da heyecanla izlediği kurtarma operasyonundan sonra kendisine sahip de buldu.

Aziz şahin isimli vatandaş, hafta sonunu Kemer ilçesinde geçirmek üzere 07 FM 217 plakalı otomobiliyle Antalya’dan Kemer’e geldi. Çınarlı Kavşak’ta arkadaşlarıyla otururken  otomobilin motor kısmından sesler gelmesi üzerine baktığında, bir kedi sesi duydu. Motorda bir kedi yavrusunun bulunduğu anlaşıldıktan sonra çevredeki esnaflar, hayvansever vatandaşlar  kediyi çıkarmak için seferber oldu. Çağrılarına cevap vermeyen kedi yavrusunu kendilerinin çıkaramayacağını anlayan vatandaşlar, önce itfaiyeye haber verdi. Cep telefonundan kedi sesi dinleterek motordaki yavruyu çıkarmaya çalışan itfaiyeciler, operasyonu araca zarar vermeden bitirebilmek için bir oto tamircisinin gelmesinin daha iyi olacağını belirtti. Çağırılan oto tamircisi, bazı kaporta parçalarını sökerek kediye ulaşmaya çalıştı ancak kedi yer değiştirince bu mümkün olmadı. Ne kadar süredir motor içinde kaldığı bilinmeyen kedi yavrusu yüksek sesle miyavlamaya başladığında, yakındaki pastanenin teknik servisinde çalışan bir elemanı da yardıma koştu. Oto tamircisi Melih Altınalan ve Teknik servis elemanı Mehmet Tunçel’in iki yönden sıkıştırdığı kedi, sonunda yakalandı ve otomobilin motor bölümünden çıkarıldı.

İzleyenlerin derin bir nefes aldığı kurtarma operasyonundan sonra çevredekiler tarafından sevilen kedi yavrusu, getirilen hazır mamayı iştahla yedi. Kurtarma çalışmalarını yaşlı gözlerle izleyen ve kendisinde kedi alerjisi bulunduğu halde yavruya sarılıp sakinleştirmeye çalışan Kemer esnaflarından Mehtap Sarıyar, kediyi sahiplendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.