SON DAKİKA

AYNI YERDE 3 YILDA 3 OPERASYON, BOŞ YOK

Bu haber 22 Haziran 2019 - 11:26 'de eklendi ve 140 views kez görüntülendi.

HAVUZ BAŞINDA ESRAR TARLASI

Antalya’nın Kemer ilçesinde kullanılmayan bir dinlenme tesisinde yaşayan İdris Çoktan isimli  48 yaşındaki kişi üçüncü kez yaşadığı alanı uyuşturucu bahçesine çevirince yine polis tarafından yakalandı. Yüzme havuzunda kalan suyun koku ve sinek yaptığı şikayeti üzerine suyu boşaltmaya çalışan belediye ekipleri, havuz kenarındaki tahliye oluğundaki bitkilerden şüphelenerek polise bildirdi. Sözkonusu yere gelen polis 102 kök hent keneviri bitkisi ele geçirdi.

Merkez  Mahallesi Deniz Caddesi’ndeki diskolar bölgesinde 2007 yılında açılan ancak kiralayanlar ve mal sahibi arasındaki anlaşmazlıklar sonucu boş kalan tesiste yaşamaya başlayan İdris Çoktan isimli evsiz vatandaş, Kemer Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 2017 yılında yaptığı operasyonda tesisin gözden uzak noktalarında saksılar içinde 411 kök Hint Keneviri bitkisi, üzerinde kullanmaya hazır esrar maddesi ele geçirilmiş, şüpheli çıkarıldığı mahkemede içici olduğunu söyleyip serbest bırakıldıktan sonra aynı yerde yaşamaya devam etmişti. İ.Ç., 2018 yılında polisin yaptığı operasyonda bu kez 115 kök Hint keneviri bitkisiyle yakalanmış ve serbest kalmıştı.

Ünlü diskolardan birinin ve otellerin bitişiğindeki terkedilmiş tesisteki havuzdan kötü koku geldiği ve sinek ürediği şikayetleri üzerine Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri önceki havuzun suyunu boşaltmaya başladı. Dün de devam eden boşaltma işlemleri sırasında görevliler, havuzun kenarındaki tahliye oluğunun içine toprak doldurulduğu ve üzerinde çok sayıda bitki yetiştiğini görünce şüphelenerek polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekibi Hint keneviri olduğu belirlenen 102kök bitkiyi toplayarak el koyarken İdris Çoktan’ı da gözaltına alarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü. İfadesi alınan İdris Çoktan’ın sevkedildiği nöbetçi mahkemede  içici olduğunu tekrarlaması üzerine adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.