SON DAKİKA

ANNE BABALARA ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİ İNTERNET DERSİ

Bu haber 19 Ocak 2020 - 21:15 'de eklendi ve 173 views kez görüntülendi.

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü TDP-Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği,  Arslanbucak Ortaokulu’nda okuyan öğrenci velilerine yönelik “Güvenli İnternet Kullanımı” konusunda brifing verdi. TDP Büro’da görevli Polis Memuru Sevcan Sarıca Beneklioğlu tarafından verilen brifingde, özellikle sanal ortamda işlenen suçlar ve ergenlik dönemindeki bireyleri bu suçlardan koruma yöntemleri, ebeveynlerin çocuklara karşı yaklaşımlarının nasıl olması gerektiği hususlarında ayrıntılı bilgiler verildi.

Brifingde, Güvenli internet için bilgisayarınızda bulunması gerekenler, güvenli şifre oluşturma, sosyal sitelerde paylaşım ve güvenlik, kablosuz ağ güvenliği konularında da veliler bilgilendirildi. 

Velilere aynı zamanda, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve e-posta çalınması, cep telefonunun kaybedilmesi veya çalınması ve benzeri durumlarda yapılması gereken bilgileri içeren “Ortam sanal olsa da, işlenen suçlar gerçektir” sloganının yer aldığı, “Sanal dünyada güvende misiniz?” başlıklı; Antalya Emniyet Müdürlüğü  Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Ergenlik Dönemi sorunları” başıklı broşürler de dağıtıldı.  

Gectiğimiz günlerde ortaya çıkan küçüklere uyuşturucu temini ve cinsel taciz iddialarının hala gündemde olduğu günlerde verilen bilgilerin çok değerli olduğu ifade edildi. 

Hanım Türk

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.