SON DAKİKA

ABDÜLKADİR KIZILGÜL KAYBOLUŞUNUN 14. GÜNÜNDE İZ KÖPEĞİ İLE ARANDI

Bu haber 20 Ağustos 2019 - 13:13 'de eklendi ve 75 views kez görüntülendi.

KAYIP ADAMIN TAKMA DİŞLERİ UMUT OLDU

8 Ağustos Günü Antalya’nın Kemer ilçesi Arslanbucak Mahallesi’ndeki evinden, parkinson hastalığı için kullandığı ilaçlarını yazdırmak için sağlık ocağına gitmek üzere ayrılan ancak o günden beri kendisinden haber alınamayan 64 yaşındaki Abdülkadir Kızılgül’ün aranmasına, kayboluşunun 14. gününde iz takip ve kadavra köpekleriyle devam edildi.
3 çocuk babası Abdülkadir Kızılgül’ü aramak üzere Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi’ne bağlı iz takip köpeği “Kuşka” ve kadavra arama köpeği “Melo” Kemer’e getirildi. Aramalarda ilk aşamada iz takip köpeği Kuşka kullanıldı.
Kemer Emniyet Müdürlüğü’nden görevlendirilen asayiş ekibi desteğindeki arama ekibi, önce kayıp kişinin evine gidilerek koku kaynağı olarak kullanılacak özel eşya aradı. Şahsın eşyalarına yakınları temas ettiği için takma dişlerini alan ekip, kayıp adamın kaybolduğu gün görüldüğü yerlerden biri olarak belirlenen, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı yanında bulunan otobüs durağına geldi. Burada koku tanıtılan köpek, yolun karşısına geçerek mağazaların önündeki kaldırımda dolaştı ve geri döndü ancak üzerinden 14 gün geçtiği için izlerin devamına ulaşılamadı.
Arama ekibi daha sonra kaybolmadan önce son görüldüğü yer olan akaryakıt istasyonuna geldi. Burada daha önce polis tarafından ifadesi alınan istasyon çalışanlarından bilgi alan arama ekibi, daha sonra Kemer 2 Kavşağı çevresinde iz köpeği Kuşka ile arama yaptı.
Arama ekibinin çalışmalarına devam edeceği bilgisi alanırken, akaryakıt istasyonu çalışanı Önder Kafes, Abdülkadir Kızılgül’ün kaybolduğu gün öğleden sonra kendilerine Sağlık Ocağının yolunu sorduğunu, yürümekte güçlük çeken adama yardımcı olmak istediklerini ancak o an pompaların önündeki araçların işini bitirdiklerinde Kızılgül’ün ortadan kaybolduğunu gördüklerini anlattı. Kayıp kişinin ağabeyi Mehmet Kızılgül ise kardeşinin Şanlıurfa Ceylanpınar Tarım İşletmesi’nde motor tamircisi olarak çalışırken emekli olduğunu, Emekli olduktan bir süre sonra Parkinson hastalığına yakalandığını söyledi. Kızılgül, kayıp kardeşinin ilanlarını görünür yerlere astığını belirterek, “Otogara gidip çalışanlara kardeşimin fotoğrafını gösterip bilgi almaya çalıştım. Her ihtimali değerlendiriyoruz. Bazı kişilerin, sahipsiz kimseleri dilendirdiğini söylediler, gidip dolaştım hiçbir ize rastlayamadım” diye konuştu. Kayıp adamın oğlu Mahmut Kızılgül de babasının kaybolduğunu evden çıktıktan 3-4 saat sonra geri dönmemesi üzerine farkettiklerini ve aramaya başladıklarını söyledi.

Agabey Mehmet Kızılgül

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.